REGULAMIN

Poniższy regulamin, choć może wygląda groźnie, wcale taki nie jest. Został stworzony po to, by każdy znał zasady naszej wspólnej przygody. Te konkrety dadzą nam pewność wzajemnego szacunku i bezpieczeństwa. A to z kolei ułatwi nam czerpanie radości z tej wyjątkowej chwili, jaką jest sesja zdjęciowa.

 1. Rezerwacja terminu sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.
 2. Osoby zainteresowane sesją powierzą Fotografowi swoje dane (imię, nazwisko, adres mailowy i nr telefonu) w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących sesji zdjęciowej.
 3. Umawiając się do mnie na sesję potwierdzasz, że zapoznałaś/zapoznałeś się z moim portfolio i akceptujesz mój styl fotografii, kadrowanie, czy kolorystykę zdjęć. Jeśli masz inny pomysł na sesję, inspiracje innych twórców, to proszę, skonsultuj to ze mną przed umówieniem terminu. Możesz przedstawić swoje przykłady, a ja określę czy jestem w stanie wykonać podobną sesję (nie taką samą).
 4. Sesje sensualne wykonuję w wynajmowanym studio w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni.
 5. Sesje biznesowe wykonuję na terenie Trójmiasta. Przy wcześniejszej konsultacji, możemy wykonać ją poza jego granicami.
 6. Termin sesji oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem. Po ustaleniu szczegółów, należy wpłacić bezzwrotny zadatek w ciągu 3 dni od umówienia sesji. W razie braku zadatku, termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.
 7. Termin sesji może być przełożony raz. Minimalny termin odwołania/przełożenia sesji to trzy dni, w innym wypadku zadatek przepada.
 8. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem następnego dnia po sesji. Nie wysyłam zdjęć do wyboru do momentu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.
 9. Jeśli Klient spóźni się więcej niż 20 minut, fotograf ma prawo odwołać sesję. Przed przybyciem warto uwzględnić korki, zdarzenia losowe (wypadki).
 10. Cena sesji obejmuje usługi zawarte w danym pakiecie. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 18 zł. Dane do przelewu: K&A Company Sp.zo.o. nr konta: 08 1140 2004 0000 3302 8236 5908
 11. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru to 6 miesięcy. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada. Na voucherze podana jest ostateczna data umawiania na sesję.
 12. Do 4 dni roboczych od dnia sesji, otrzymasz link z pełną galerią wstępnie obrobionych (nałożenie kolorów, tonów) zdjęć. Wybierasz ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Nie ma możliwości zmiany pakietu po sesji. O rodzaju pakietu należy poinformować fotografa najpóźniej w dniu sesji.
 13. Galeria służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 14 dni od otrzymania galerii. Po 14 dniach, gdy klient nie wybierze ujęć, sama dokonuje selekcji i wybieram ujęcia zgodnie z liczbą ujęć w pakiecie.
 14. Po dokonaniu wyboru, retuszuję wybrane zdjęcia. Modyfikacje wyglądu dotyczą wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie usuwam znaków/napisów na koszulkach, ubraniach. Na prośbę mogę usunąć większe blizny.
 15. Jeśli wybrałaś/wybrałeś więcej zdjęć niż jest w pakiecie, po ich opłaceniu otrzymujesz link do galerii wyretuszowanych zdjęć.
 16. Zdjęcia przekazuję w ciągu 14 dni roboczych od dnia wybrania ujęć, w postaci linku, z plikami jpg do pobrania. Wydruki będą do odbioru/wysyłki do 14 dni od czasu, ukończenia finalnej obróbki Twoich zdjęć.
 17. Usługa EXPRESS, upoważnia do otrzymania zdjęć w wersji elektronicznej w ciągu 7 dni roboczych od wyboru przez Ciebie zdjęć i kosztuje 250zł.
 18. Nieodebrane odbitki/albumy w ciągu 6 miesięcy, zostaną zniszczone.
 19. Zdjęcia niewybrane zostają usunięte. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
 20. Pliki od dnia wyboru przechowuję 3 miesiące. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.
 21. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody oraz nieudostępnianie żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona.
 22. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.
 23. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 24. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.
 25. Jeżeli masz jakieś pytania, śmiało pisz. Staram się odpowiadać tego samego dnia, lub następnego. W weekendy nie pracuję i nie odpowiadam na maile, nie odbieram telefonu służbowego 🙂

Moja praca to również moja pasja, co dla Was zadziała tylko na plus, bo możecie mieć pewność, że oddam jej całe swoje serce i zaangażowanie. Powyższe punkty są po to, byśmy mogli przeżyć wspaniałą przygodę i spędzić razem cudowny czas, bez nerwów, niedomówień czy braku szacunku. Jesteście dla mnie ważni, dzięki Wam mogę się rozwijać i chcę Wam dać wyjątkową pamiątkę.