Pewnie moja pierwsza odpowiedź Ciebie nie zaskoczy, bo brzmi – to zależy 😉 

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od rodzaju sesji, na którą chcesz się umówić oraz od pory roku, w jakiej robimy zdjęcia.

Zacznijmy może od tej drugiej sprawy, czyli pora roku

Wiosna

To czas budzenia się natury, mnóstwo kwiatów, drzew i krzewów zaczyna kwitnąć. Słońce coraz dłużej jest na niebie ale jeszcze nie jest tak intensywne, by raziło w oczy. To idealny moment na sesje kobiece w sadach owocowych. Kobiece portrety są niezwykle zmysłowe i delikatne pośród kwiatów jabłoni, czy wiśni. 

Lato

Wiadomym jest, że latem, niemal wszyscy chcą mieć zdjęcia skąpane w promieniach słońca. I choć nie zaskakują sesje rodzinne, sesje biznesowe, czy wizerunkowe wykonywane w plenerze, tak niemałe zdziwienie widzę na twarzach kobiet, gdy mówię o sesji sensualnej, czy kobiecej na gdyńskiej plaży, czy w innych zakątkach Trójmiasta.
Aż widzę Twoją minę, gdy wyobrażasz sobie siebie, wyginającą się w nienaturalnych pozach, w gąszczu plażowych parawanów. A ja Ci tu mówię o jakiejś zmysłowości 😀

Na szczęście nie planuję dla Ciebie takiego szalonego wyzwania. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego (na pewno nie zdajesz, bo ja też sobie nie zdawałam, póki nie zajęłam się fotografią) ile tajemniczych, cichych i wyludnionych zakątków jest w Gdańsku, Gdyni, czy Sopocie. Mówiąc o sesji sensualnej na plaży, mam na myśli miejsce, w którym będziesz czuła się komfortowo. Bo Twoje dobre samopoczucie jest najważniejsze. 

Lato jest wręcz wymarzoną porą roku do zdjęć na plaży, w morskich falach, czy w łanach zbóż. I gwarantuję Ci, że zaprowadzę Ciebie w miejsce odludne, gdzie bez problemu będziesz chciała odsłonić swój pośladek 😉

Jesień

Ach ta plejada barw!

Czerwone liście bluszczu, wszelkie możliwe kolory drzew. Pierwszym skojarzeniem w takiej scenerii jest zabawa rodziny podrzucającej liście ale to nie koniec możliwości! Teraz wyobraź sobie kobietę, która tańczy wśród tej leśnej scenerii, przy zachodzącym słońcu. Czujesz delikatną wilgoć w powietrzu, bose stopy czują subtelny chłód ziemi. Zdjęcia kobiet, które uwielbiają kontakt z naturą, nazywam sesjami “szamańskimi”. Sesja kobieca w tym stylu wcale nie musi być sesją rozbieraną (choć też często się tak kończy 😉 ) Jak wykonać sesję sensualną w lesie? Przede wszystkim jeśli już ją wykonujemy, staram się tak ustawiać kobietę, by nie było widać bielizny. Oczywiście możesz być zupełnie nago (pokazuję Ci jak pozować, by wyglądało to subtelnie i zmysłowo, a nie prowokacyjnie, czy wulgarnie) Jeśli jednak masz na sobie bieliznę, często proszę Ciebie o przyjmowanie takich póz, żebyśmy mogły ukryć bieliznę. Np. gdy leżysz na ziemi, okrywamy bieliznę kolorowymi liśćmi, a Ty przyjmujesz zmysłową pozę. Efekt – wyglądasz jakbyś wynurzała się z liści, a one tańczyły wokół Ciebie. 

No dobra, wspomniałam o nagości w lesie. Pomyślałaś pewnie – no nienormalna! a jak jacyś ludzie mnie zobaczą?! Ha! w tajemnicy Tobie zdradzę, że znam takie miejsce niedaleko Trójmiasta, gdzie nigdy nie spotkałam żywego ducha, a sceneria jest po prostu magiczna! Sama się przekonasz, tylko mi zaufaj 😉

Zima

Sesja sensualna Gdańsk

Przyznam, że marzy mi się sesja kobieca pośród oszronionych gałęzi czy wysokich traw, jednak jeszcze nie miałam okazji jej wykonywać. Doświadczenie jako fotograf kobiecy mam i to całkiem niemałe. Ale są projekty, marzenia fotograficzne, które są jeszcze w planach. To, co mnie do tej pory blokowało przed wykonaniem sesji sensualnej zimą to po prostu empatia – nie wyobrażam sobie rozbierać jakiejkolwiek kobiety w środku zimy. Mimo, że sama morsuję 😀 

No dobra pory roku za nami! To teraz porozmawiajmy o tym, jakie sesje, w jakich miejscach najczęściej się odbywają.

Sesja kobieca

Tu naprawdę nie ma ograniczeń – plener o każdej porze roku, ujęcia w Twoim własnym domu (a uwierz mi, że w każdym domu można wykonać zdjęcia pełne kobiecości), czy w studio. Mogą być to zdjęcia na w miarę jednolitym tle, a całą atmosferę tworzymy światłem oraz pozami. Sesję kobiecą można również wykonać w studio z różnymi aranżacjami – łożko z białym baldachimem, lub skórzana sofa na czarnej ścianie, loftowe okna, lub ceglana ściana. Możliwości jest naprawdę niezliczona ilość i tylko od Ciebie, Twoich pragnień i marzeń zależy, gdzie i jak wykonamy Twoją wymarzoną kobiecą sesję zdjęciową. 

Sesja sensualna

Jest ona ściśle związana z Twoim komfortem dużo bardziej niż jakakolwiek inna sesja. Przede wszystkim dlatego, że w niej odsłaniasz się najbardziej.  Jest to sesja w której liczą się emocje i Twoje poczucie bezpieczeństwa. Możemy ją wykonać w plenerze ale zdecydowanie w miejscu odosobnionym i dyskretnym. Oczywiście Ty się niczym nie przejmuj. Ja zadbam o to, by znaleźć właściwe miejsce. Na szczęście nie brakuje ich w Trójmieście. Najczęściej wykonuję sesje sensualne w Gdyni ale jeśli poznaje jakieś nowe miejsce w Sopocie, Gdańsku albo okolicach to też chętnie tam się z Tobą spotkam. Mimo wszystko najczęściej kobiety decydują się na wykonanie sesji sensualnej w studio, gdzie możemy zostać zupełnie same i mieć pewność, że nikt nam nie przerwie.

Sesja biznesowa

Sesja biznesowa musi być zaaranżowana i dopięta na ostatni guzik. Oczywiście wcale nie musi być sztywna ale z uwagi na istotne wykorzystanie tych zdjęć do prezentacji i reklamy Twojej osoby, lub usług, które oferujesz, wszystko staram się planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Tego rodzaju sesje możemy wykonywać zarówno w studio, jak i miejscu pracy osoby pozującej. Nierzadko przyjeżdżam do klienta, by wykonać sesję biznesową u niego. Posiadam mobilne studio fotograficzne, więc zawsze można wykonać zdjęcia zarówno na jednolitym tle jak i bardziej wizerunkowe, prezentujące Ciebie w Twoim naturalnym, zawodowym środowisku.

To chyba tyle. Jeśli nasunęły Ci się jakieś dodatkowe pytania lub ja ominęłam jakiś arcyważny wątek, to śmiało do mnie napisz, a odpowiem na wszystko.