Odpowiednie zdjęcie biznesowe to podstawa

Żyjemy w czasach, gdzie życie toczy się w sieci. Przez internet robimy zakupy, komunikujemy się, szukamy inspiracji ale również reklamujemy się jako przedsiębiorcy. Nieważne czy działasz w pojedynkę, czy masz już rozwiniętą firmę, a pod sobą sztab specjalistów. Nieistotne czy prowadzisz swoją działalność w Gdańsku, Gdyni, czy na drugim końcu Polski. Dzisiaj odpowiednie zdjęcie biznesowe to podstawa do budowania wizerunku i zaufania klienta.

Zdjęcia biznesowe to Twoja wizytówka

Bez względu na to, czy sprzedajesz usługi, czy produkt fizyczny, zdjęcia to Twoja wizytówka. Na Twojej stronie internetowej, profilu LinkedIn, Facebooku, a tym bardziej Instagramie.

Klient często wybiera na podstawie tego, co widzi. Możesz być naprawdę wykwalifikowanym specjalistą w swoim fachu, możesz być geniuszem w swojej dziedzinie ale nikt się o tym nie dowie, póki o tym nie przeczyta. A przeczyta dopiero wtedy jeśli zachęcą go do tego zdjęcia. Dlatego profilowe fotografie biznesowe są niezwykle istotne w prowadzeniu biznesu. Tworząc takie zdjęcia kreujemy swój wizerunek przed klientem. Bardzo często ludzie widząc profesjonalne zdjęcie biznesowe lub wizerunkowe czują, że mają do czynienia z profesjonalistą.

sesja biznesowa Reda, Rumia, Wejherowo

Sesja biznesowa – Twoją inwestycją

Zastanów się… Chcesz zatrudnić pracownika. Przed sobą masz dwie aplikacje, a w nich wszystko takie samo: wykształcenie, doświadczenie, kwalifikacje… ale na jednym zdjęciu widzisz człowieka, który wstawił zdjęcie prosto z paszportu (wszyscy wiemy jak „zachęcająco” się tam wygląda 😉), a na drugim widzisz człowieka, który zainwestował w sesję biznesową i stworzył zdjęcie, które przedstawia go jako pewnego siebie i swoich umiejętności fachowca. Którą osobę zatrudnisz?

Sesja biznesowa Trójmiasto, sesja wizerunkowa Reda
sesja biznesowa Rumia

Dokładnie tak samo, jest przy wyborze klienta.

Odpowiednie zdjęcie biznesowe, to szansa na przykucie uwagi.

Liczy się pierwsze wrażenie. A to, jak sama nazwa wskazuje, pojawia się tylko za pierwszym razem. Zadbaj o to, by być odebranym w taki sposób jaki chcesz, by klient Ciebie odebrał. Prowadząc biznes, doskonale wiesz jak chcesz go prowadzić, w jakim kierunku zmierzasz i do jakich ludzi chcesz dotrzeć. Czy Twoja grupa docelowa to ludzie z Trójmiasta czy może z południa kraju. Czy chcesz być odbierany/odbierana jako osoba poważna, czy może bardziej otwarta i zwariowana. Każda działalność wymaga od Ciebie innego podejścia, a to właśnie w sesji wizerunkowej jesteśmy w stanie to wszystko przekazać klientowi. Nie tylko to, czym się zajmujesz ale też jak opiekujesz się swoimi klientami.

No dobrze. Trochę opowiedziałam Tobie o zaletach fotografii biznesowej i sesji wizerunkowej ale czym tak naprawdę się to od siebie różni?

Sesja biznesowa

To sesja, która jest bardziej stateczną dziedziną fotografii. Sprawdza się przy publikacjach na LinkedIn, w przedstawieniu wizerunku pracowników większych firm, czy korporacji ale również jako zdjęcie do CV. To klasyczne zdjęcie na jednolitym tle, co nie znaczy, że musi być nudne. Ludzie myślą, że zdjęcia w garsonkach, czy garniturze musi być sztywne. Może ale nie musi! Tutaj też można nieco poluźnić wodze fantazji. Wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie, Twoich potrzeb i Twoich klientów. Sesja biznesowa jest dla Ciebie. To Ty wiesz jak chcesz być odbierana/y. A jeśli nie do końca masz określony wizerunek, razem możemy wykreować takie zdjęcia, które najlepiej oddadzą Ciebie i Twój charakter.

Sesja wizerunkowa

To rodzaj zdjęć, w których naprawdę wszystko zależy od wyobraźni. W sesji wizerunkowej możemy pokazać czym się zajmujesz, pokazać Twoją pasję do tego co robisz, Twój kontakt z klientem, miejsce pracy, czy jak tworzysz. W zależności od charakteru Twojego biznesu, jesteśmy w stanie pokazać wszystko, co z nim związane, no i to co chcesz ujawnić (bo tajnych receptur pysznego dania lepiej nie zdradzać 😉) Sesja wizerunkowa to taka, dzięki której opowiadamy Twoją historię. Od samego patrzenia na zdjęcia, klient chce do Ciebie przyjść, poznać Cię, skorzystać z Twoich usług, czy kupić produkt.

Czas podjąć decyzję

Teraz już wiesz, czym różni się sesja biznesowa od sesji wizerunkowej. Czas podjąć decyzję, której z nich potrzebujesz i kiedy do mnie zadzwonisz 😉

A tak już całkiem poważnie… naprawdę w dzisiejszych czasach sesja wizerunkowa, czy biznesowa to konieczność, a nie wymysł czy kaprys. Kobiety, które wykonały u mnie sesje wizerunkowe same stwierdziły, że ich sprzedaż wzrosła, a gdy pytały klientów, co ich przekonało do skorzystania właśnie z ich usług, odpowiedź była zawsze ta sama – zdjęcia. Także to naprawdę działa!